Nacionalistinė partija dalyvauja rinkimuose

     Įsibėgėjant rinkimų karuselei ir besižvalgant po partijų kandidatų sąrašus išsiskiria viena partija. Tai Nacionalinis susivienijimas. Kodėl ji atrodo išskirtinė?
     Pirmas ir turbūt vienintelis išskirtinumas tai, kad kandidatų sąrašuose nerasime nei vienos kitos tautybės pavardės. Tai ne sutapimas, tai partijos politika, kad partiniuose sąrašuose privalomai vien tik lietuviškos pavardės. Taigi galima drąsiai vadinti juos nacionalistais.
     Jų manymu, lietuvių nacija aukščiau visų. Valdžia yra tik vien lietuvių privilegija.
     Galima tai nusirašyti esamai situacijai, tačiau jau ir tuomet kai partija kūrėsi, ir formavosi jos valdyba, dar 2020 metais, matome tokią pat tendenciją.
     Kaip žinia Lietuva niekada nebuvo vien lietuviška. Nuo seno joje gyveno ir sugyveno įvairios tautybės žmonės: žydai, vokiečiai, totoriai, rusai, lenkai, armėnai, gudai, latviai ir kitos tautybės.
     Bet matyt šios partijos atstovai mano kitaip. Gali būti kad norėjo pasivadinti nacionalistinis susivienijimas, bet matyt užteko sveiko proto.
     Na bet žvelgiant į lyderį, kuris turėjo „Dučės“ pravardę, simboliką raudoname fone, savanorių būrius jų mitingų metu pasidabinusiais raiščiais ant rankų, automatiškai kyla sąsajos su vokiška nacionalsocialistų partija ir jos lyderiu Hitleriu.
     Pastebėjimui, nacionalinis – reiškiasi visos šalies, tačiau nacionalinis pagal nacionalistinį susivienijimą gaunasi nacistinis.